W dniu 02.05.2004 roku o godzinie 10:00 w kościele parafialnym w Wirach pod wezwaniem Michała Archanioła odbyła się uroczystość I Komunii Świętej , której przewodniczył ksiądz proboszcz Tadeusz Chlipała.

 

 

W tym podniosłym i ważnym dla całej wspólnoty parafialnej wydarzeniu pełnego uczestnictwa po raz pierwszy we Mszy Świętej 16 młodych parafian wzięli udział rodzice , rodzice chrzestni oraz zaproszeni goście .

 

 

Dzieci zostały wprowadzone do Świątyni przez księdza i rodziców , następnie rozpoczęła się Liturgia Eucharystyczna w czasie której mali bohaterowie uroczystości przynieśli dary ofiarne , oraz chleb i kwiaty .

 

 

 

Pod koniec uroczystości dzieci podziękowały rodzicom za ich wychowanie i troskę wręczając czerwoną róże.

 

 

Serdeczne podziękowania zostały skierowane w stronę księdza i pani katechetki.

 

 

Dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki i zostały zaproszone przez księdza na plebanię na wspólne śniadanie.

 

 

 

 

Jako dar ołtarza rodzice ofiarowali drzwi wejściowe na chór i główne drzwi wejściowe do naszej świątyni. To ważne wydarzenie dla wspólnoty parafialnej zostało poprzedzone przygotowaniami religijnymi i Sakramentem Pokuty do którego rodzice i dzieci przystąpili w dniu 01.05.2004 roku.

 

 

 

Rodzice posprzątali i przygotowali dekorację kościoła , w której bardzo ciekawym elementem były dwie tablice , na których znalazły się serca z wypisanymi imiona dzieci przystępujących do I Komunii Świętej.